Introduction > About preparations > Testing of preparations
 
Fixed left
 
 
 
 

 

Test: Molekulárne mechanizmy pôsobenia preparátov Reconvel na nádorové bunky

Výsledky testovania preparátov:

Klinické testy IR a LF sa v prvej fáze realizovali na špecifických bunkách rakoviny prsníka.

V tejto súvislosti dávame do pozornosti exaktné výsledky prvej fázy klinických testov:

Imuno Recover (IR) and Life Force (LF) aplikované samostatne vykazujú cytotoxické účinky, ktoré sú značne špecifické pre nádorové bunky

Na začiatku sme testovali, či IR a LF vykazujú cytotoxické účinky. Zistili sme, že IR aj LF skutočne vykazujú takéto účinky v bunkovej línii duktálneho adenokarcinómu prsníka (obr. 1A). IR a LF vykazujú cytotoxické účinky aj v prsníkových epitelových bunkách, hoci výrazne nižšie (obr. 1B). Z uvedeného vyplýva, že cytotoxické účinky IR a LF sú vysoko špecifické pre rakovinové bunky, čo vytvára možnosť nájsť a využiť terapeutické okno pre aplikáciu IR a LF v liečbe rakoviny, ktoré by na jednej strane zabezpečilo účinné zabíjanie rakovinových buniek, zatiaľ čo normálne bunky by nechávalo nedotknuté.

Obrázok 1: Cytotoxické účinky rôznych riedení IR a LF v bunkách duktálneho adenokarcimómu prsníka (A) a epitelových bunkách prsníka (B).

 

IR and LF aplikované súčasne vykazujú cytotoxické účinky, ktoré sú značne špecifické pre nádorové bunky

Následne sme zmiešali IR s LF v pomere 1:1, čo nám umožnilo študovať cytotoxické účinky ich súčasného podávania. Súčasné podanie IR a LF vykazovalo cytotoxický účinok v bunkovej línii duktálneho adenokarcinómu prsníka (obr. 2A). Zmes IR/LF vykazovala cytotoxické účinky aj v epitelových bunkách prsníka, ale opäť výrazne nižšie (podobne ako tomu bolo v prípade samostatného podávania IR a LF) (obr. 2B). Podobne ako pri ich samostatnom podávaní, aj pri podávaní zmesi IR/LF existuje terapeutické okno, v rámci ktorého sa významná časť cytotoxických účinkov manifestuje proti rakovinovým bunkám, zatiaľ čo normálne bunky zostávajú ovplyvnené v menšom rozsahu, čo poukazuje na (a ďalej dokladuje) rakovinovo-špecifické pôsobenie IR a LF.

Obrázok 2: Cytotoxické účinky podávania zmesi IR/LF v bunkách adenokarcinómu prsníka (A) a epitelových bunkách prsníka (B).

 

Zmes IR/LF zosilňuje cytotoxické účinky paklitaxelu, ktoré sú značne špecifické pre nádorové bunky

Ďalej sme skúmali kombinované cytotoxické účinky paklitaxelu (PTX) a zmesi IR/LF v bunkách duktálneho adenokarcinómu prsníka a prsníkového epitelu. V týchto experimentoch sme tiež porovnávali cytotoxické účinky PTX s účinkami zmesi IR/LF. Najprv sme určili koncentráciu PTX, ktorá sprostredkováva 50 % jej cytotoxického účinku (polovica maximálnej účinnej koncentrácie; EC50) v oboch bunkových líniách (obr. 3). Túto  koncentráciu PTX sme potom použili v ďalších experimentoch porovnávajúcich cytotoxické účinky PTX s účinkami zmesi IR/LF.

Obrázok 3: Cytotoxické účinky PTX v bunkách adenokarcinómu prsníka (A) a epitelových bunkách prsníka (B).

 

Zistili sme, že podávanie zmesi IR/LF môže sprostredkovať dokonca vyššie cytotoxické účinky ako PTX (obr. 4), čo naznačuje, že správne nastavené podávanie zmesi IR/LF môže inhibovať rast nádorových buniek rovnako efektívne ako rutinne používané chemoterapeutiká. Keďže je možné dosiahnuť rovnaké terapeutické účinky chemoterapeutikami a zmesou IR/LF, možno hypoteticky pripustiť použitie zmesi IR/LF na boj proti rakovine bez potreby použitia chemoterapeutík. Tiež sme zistili, že zmes IR/LF značne posilňuje cytotoxické účinky PTX, čo naznačuje, že súčasné podávanie zmesi IR/LF a chemoterapeutík môže viesť k zníženiu koncentrácie chemoterapeutík bez ovplyvnenia výsledných terapeutických účinkov. Najdôležitejšie je, že posilňujúce účinky zmesi IR/LF na cytotoxicitu PTX sú prakticky nezávislé od jej dávky, aspoň v rozsahu dávok, ktoré sme my študovali. Všetky vyššie uvedené fakty opäť jasne ukazujú, že pozorované účinky sú vysoko špecifické pre nádorové bunky, pretože v normálnych epitelových bunkách prsníka sú podstatne znížené.

Obrázok 4: Podávanie zmesi IR/LF posilňuje cytotoxické účinky PTX v bunkách adenokarcinómu prsníka (A) a epitelových bunkách prsníka (B).


 

Test: Vpliv peptidov epifýzy a týmusu so zameraním na prolongáciu ľudského života

Ciele a návrh: Výskumníci klinicky hodnotili geroprotektívne účinky týmusu. (Thymalin) a epifýzové (Epithalamín) peptidové bioregulátory u 266 starších a starších osôb počas 6-8 rokov. Bioregulátory boli aplikované počas prvých 2-3 rokov pozorovania.

Výsledky: Získané výsledky presvedčivo preukázali schopnosť bioregulátorov normalizovať základné funkcie ľudského organizmu, t.j. zlepšovať ukazovatele kardiovaskulárneho, endokrinného, ​​imunitného a nervového systému, homeostázy a metabolizmu. Obnova homeostázy bola sprevádzaná 2,0- až 2,4-násobným znížením výskytu akútnych respiračných ochorení, zníženým výskytom klinických prejavov ischemickej choroby srdca, hypertenzie, deformujúcej osteoartrózy a osteoporózy v porovnaní s kontrolou. Takéto významné zlepšenie zdravotného stavu pacientov liečených peptidom korelovalo so zníženou mierou úmrtnosti počas pozorovania: 2,0-2,1-násobok v skupine liečenej tymalinom; 1,6-1,8-násobok v skupine liečenej epitalamínom; 2,5-násobok u pacientov liečených Thymalínom plus Epitalamínom v porovnaní s kontrolou. Samostatná skupina pacientov bola liečená Thymalinom v kombinácii s Epitalamínom ročne počas 6 rokov a ich úmrtnosť sa znížila 4,1-krát v porovnaní s kontrolou.

Závery: Získané údaje potvrdili vysokú geroprotektívnu účinnosť Thymalinu a Epitalamínu a vhodnosť ich aplikácie v medicíne a sociálnej starostlivosti na udržanie zdravia a prevenciu vekom podmienených patológií u osôb nad 60 rokov na predĺženie ich aktívneho života.

Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14523363/


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Full (Desktop) version